Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna EMERYTURA NIEZALEŻNA OD ZUS I OFEblog Benefity w branży IT, czyli lojalny pracownik na wagę złota!

Benefity w branży IT, czyli lojalny pracownik na wagę złota!

komputer

28.02.2018

Nie jest tajemnicą, że dobry specjalista z branży IT jest dziś niemal na wagę złota! Aby przywiązał się jednak do danej firmy, musi być zadowolony nie tylko z wykonywanej pracy, ale również z otrzymywanego wynagrodzenia. Nie bez znaczenia są oczywiście wszelkie benefity pracownicze, które sprawiają, że dany informatyk zostaje wierny swojemu pracodawcy. Co może znaleźć się wśród tego rodzaju udogodnień?


Stałe bonusy dla pracowników

W ciągu ostatnich lat benefity oferowane pracownikom stały się niemal czymś oczywistym! Mówimy tu o takich kwestiach jak: prywatna opieka medyczna, benefit sportowy, a także dodatkowe szkolenia i narzędzia służbowe jak samochód, laptop, czy komórka. Pracownicy zajmujący stanowiska menadżerskie, a także spora część osób zatrudnionych w korporacji jest już przyzwyczajona do takiej formy motywacyjnej ze strony pracodawcy. Na jakie jeszcze dodatki mogą liczyć pracownicy branży IT?
Pozapłacowe benefity – dodatkowe ubezpieczenia


Jedną z opcji, z których można skorzystać, to udział w pracowniczym programie emerytalnym (PPE) lub pracowniczym planie oszczędnościowym (PPO), prowadzonym przez pracodawcę. Taki program/plan to przede wszystkim troska o przyszłość pracownika i współtworzenie jego emerytalnego „portfela”. Zgromadzone środki stanowić będą zabezpieczenie danej osoby, wtedy kiedy osiągnie już wiek emerytalny. Odprowadzane przez lata składki znakomicie uzupełnią środki pochodzące z III filaru.

Elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej

Większość informatyków nie musi wykonywać swojej pracy w biurowym open space. Z tego powodu bardzo kuszącym benefitem jest możliwość pracy zdalnej, jak również opcja nienormowanego czasu pracy. Dla osoby, której nie zagraża pracoholizm, a także takiej, która potrafi sama ułożyć sobie najefektywniejszy plan dnia, jest to zdecydowanie korzystne rozwiązanie. A przy okazji bardzo kuszące i przywiązujące do danej firmy na długie lata.

Szkolenia branżowe

Branża informatyczna rozwija się w zawrotnym tempie. Pracownik IT, który chce być na bieżąco z trendami, musi się rozwijać. W praktyce oznacza to uczęszczanie na różne konferencje, szkolenia czy branżowe eventy. Dana firma może, w ramach benefitu, zaproponować swoim pracownikom zwrot kosztów za udział w tego rodzaju wydarzeniach. Pracodawca może też sam zorganizować spotkania poszerzające wiedzę i rozwijające umiejętności swoich pracowników, czym z pewnością zyska w ich oczach. Ponadto w tym zakresie mieszczą się także dopłaty do nauki oraz szkolenia językowe.

Dopłaty do wyżywienia

Czas spędzany w miejscu pracy zazwyczaj obejmuje porę obiadową. Zatrudniający może wykorzystać ten fakt i zaoferować pracownikom karty żywieniowe. Wówczas będzie miał on pewność, że pieniądze przeznaczone na wyżywienie pracownika rzeczywiście zostały spożytkowane na ten cel. Pracownik tymczasem, mając taką kartę, sam może zadecydować, w jakim miejscu wykorzysta zgromadzone na niej środki. Ponadto poczuje się dobrze w firmie, w której szef troszczy się nie tylko o jego rozwój, ale też i o inne kwestie.

do góry