Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna ESALIENS Historia

Historia

ESALIENS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oferuje klientom indywidualnym i instytucjonalnym fundusze inwestycyjne i specjalistyczne programy inwestycyjne. Towarzystwo jest obecne na polskim rynku od 1998 roku, początkowo jako TFI Banku Handlowego, następnie od 2006 do czerwca 2017 r. jako Legg Mason TFI. Od 21 grudnia 2016 r. akcjonariuszami ESALIENS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych są: Zarząd spółki, jej pracownicy oraz polscy inwestorzy finansowi.1995
Obiecujący polski rynek kapitałowy
W Polsce Biuro Zarządzania Aktywami w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego otrzymuje licencję na zarządzanie aktywami (2.02.1995).
1998
Kolejne inwestycje
Powstaje Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Banku Handlowego Spółka Akcyjna.
1999
Intensywny rozwój
Handlowy Zarządzanie Aktywami SA rozpoczyna działalność. Rozpoczyna się sprzedaż jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych, zostaje zarejestrowane pierwsze PPE w Polsce.
2000
Zmiany, zmiany, zmiany
Handlowy Zarządzanie Aktywami SA i Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Banku Handlowego SA stają się pośrednio częścią Citigroup Asset Management.
2005
Legg Mason nabywa od Citigroup spółki asset management na całym świecie
Legg Mason staje się spółką zarządzającą aktywami o zasięgu globalnym z biurami m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Dubaju, Singapurze, Melbourne, Tokio, Sao Paulo i Warszawie.
2006
Nowy wizerunek
Legg Mason Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA to nowa nazwa dawnego TFI Banku Handlowego SA.
2007
Nowy wizerunek
Kampania reklamowa Legg Mason propagująca ideę inwestowania w wartość, nacisk na przemyślany proces inwestycyjny i selektywny styl zarządzania.
2015
W 100% dookoła świata
Towarzystwo uruchamia nowe rozwiązania, które poprzez swoje inwestycje poszukują zysków na giełdach w USA, Azji Południowo-Wschodniej i na globalnych rynkach obligacji.
2017
Nowa marka
W czerwcu 2017 roku zostaje ogłoszona nowa nazwa Towarzystwa - ESALIENS TFI SA.
Klientom zostają udostępnione kolejne globalne rozwiązania inwestycyjne.
2019
Pracownicze Plany Kapitałowe

2022-2023
Poszerzenie i urozmaicenie listy funduszy

do góry