Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna EmeryturaOferta dla firm Pracowniczy Program Emerytalny (PPE)

Pracowniczy Program Emerytalny (PPE)

Zadbaj o przyszłość swoich pracowników!

Z PPE jesteś społecznie odpowiedzialnym pracodawcą i pomagasz swoim pracownikom budować kapitał na przyszłość.

pracowniczy program emerytalny (PPE)

  • element III filaru
  • dodatkowy benefit pozapłacowy
  • grupowy plan oszczędzania w ramach przedsiębiorstwa
  • pracodawca odkłada środki dla swoich pracowników na prywatną emeryturę
  • maksymalna wysokość stawki płaconej przez pracodawcę to 7%
  • emerytura niezależna od ZUS i OFE
  • zasady funkcjonowania reguluje ustawa o pracowniczych programach emerytalnych
  • podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego
  • składki, które pracodawca odprowadza co miesiąc na rzecz pracownika są zwolnione z obowiązkowych danin na ubezpieczenie społeczne
  • koszty związane z prowadzeniem programu są dla pracodawcy kosztem uzyskania przychodu

dlaczego warto wybrać ESALIENS?

korzystne warunki kosztowe

„Tania” podwyżka

PPE to rozwiązanie korzystne finansowo. Składki, które pracodawca odprowadza co miesiąc na rzecz pracownika są zwolnione z obowiązkowych danin na ubezpieczenie społeczne. Dodatkowo koszty związane z prowadzeniem programu są dla pracodawcy kosztem uzyskania przychodu. 

Ulga podatkowa dla pracownika

Oszczędności bez podatku!

Pracowniczy Program Emerytalny oferuje również korzyści podatkowe dla pracownika. Pierwsza polega na zwolnieniu z podatku od zysków w przypadku wypłaty środków na emeryturze. Kolejna to zwolnienie z podatku od spadków i darowizn przy wypłacie środków przez beneficjentów w przypadku śmierci uczestnika.

Magnes na talenty

Zbuduj zmotywowaną kadrę!

Pracowniczy Program Emerytalny to narzędzie budowania pozytywnego wizerunku pracodawcy i doskonały element polityki kadrowej. PPE stanowi nie tylko element motywujący dotychczasowych pracowników, ale także benefit przyciągający najlepszych kandydatów.

Indywidualne podejście do klienta

Jesteśmy do dyspozycji!

Doradzamy i służymy pomocą. Zapewniamy stałe wsparcie najlepszych specjalistów w zakresie planów i programów emerytalnych. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym na przestrzeni 24 lat funkcjonowania PPE w Polsce.

24 lata Esaliens

PONAD 24 latA na polskim rynku ppe

Prowadzimy najstarszy nieprzerwanie działający PPE w Polsce

46 tysiecy uczestnikow ppe

ponad 46 tysięcy Uczestników PPE

Zaufało nam ponad 46 000 osób

dowiedz się więcej o produkcie


Wsparcie ESALIENS

Opracowujemy rozwiązania, które odpowiadają wymogom ustawy o PPE oraz oczekiwaniom pracodawcy. Poszczególne programy tworzone są indywidualnie dla każdego klienta. W czasie trwania programu oferujemy wsparcie, kompetentną i aktywną pomoc, będąc w stałym kontakcie z pracodawcą. Dzięki temu pomagamy dostosowywać umowy PPE do zmieniających się przepisów lub oczekiwań naszych Klientów.

Stały dostęp do informacji

Zapewniamy regularny dostęp do informacji o wypracowanych przez fundusze wynikach, o przepisach prawa regulujących zagadnienia PPE, a także dane związane z prowadzonymi PPE, ułatwiające Pracodawcom przygotowanie obowiązkowych raportów do Komisji Nadzoru Finansowego.

Bezpłatne szkolenia 

Organizujemy nieodpłatne szkolenia skierowane do osób obsługujących PPE z funduszami ESALIENS. Aktywnie angażujemy się w efektywne funkcjonowanie wspólnie prowadzonych programów.

Kształtowanie wizerunku pracodawcy

Nasze wieloletnie doświadczenie potwierdza, że pracownicze programy emerytalne to silne narzędzie budowania wizerunku odpowiedzialnego pracodawcy. To rozwiązanie, które motywuje pracowników, podnosi ich zaangażowanie i wydajność, gdyż poczucie zabezpieczenia przyszłości, w postaci regularnego oszczędzania z korzyściami podatkowymi, wpływa nie tylko na poziom zadowolenia pracowników, ale zwiększa również ich poczucie bezpieczeństwa.

Uznani w Polsce i na świecie

Jako pierwsi na polskim rynku wprowadziliśmy w swojej ofercie Pracownicze Programy Emerytalne. Od 1999 r. zarządzamy najdłużej funkcjonującym PPE w Polsce, zaufało nam wielu dużych, krajowych i międzynarodowych pracodawców. Przez 20 lat zyskaliśmy unikalne doświadczenie, kompetencje i renomę w zakresie tworzenia, administrowania i zarządzania Pracowniczymi Programami Emerytalnymi. Jest to dla nas jedna z głównych linii biznesowych, którą systematycznie rozwijamy, umacniając tym samym naszą pozycję jako jednego z liderów rynkowych w Polsce.

masz pytania?

kontakt dla firm
Anita Wojciechowska Esaliens

Anita Wojciechowska

Regionalny Dyrektor Sprzedaży

+48 605 200 012 22 337 66 00 awojciechowska@esaliens.pl region

kujawsko-pomorskie, pomorskie, łódzkie, wielkopolskie, lubuskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie, mazowieckie

Michał Michalak

Michał Michalak

Regionalny Dyrektor Sprzedaży

+48 609 992 132 22 337 66 00 mmichalak@esaliens.pl Region:

lubelskie, świętokrzyskie, mazowieckie, łódzkie, podlaskie, małopolskie, podkarpackie, śląskie, wielkopolskie

kontakt dla uczestników PPE

pracowniczy program emerytalny

Zapytaj o ofertę naszego opiekuna produktu

zapytaj o ppe

WYGODNIE I SWOBODNIE!

Aplikacja Esaliens24 do Twojej dyspozycji

Monitoruj swoje oszczędności i kontroluj portfel inwestycji

do góry