Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

Aktualności

Nowy subfundusz Esaliens TFI w kontrze do podwyżek stóp procentowych

21.07.2017Informacja Prasowa

Rychłe podwyżki stóp procentowych mogą skutkować obniżeniem rentowności wielu inwestycji na rynkach kapitałowych. Esaliens TFI SA (dawniej Legg Mason TFI SA) przygotował rozwiązanie, które z założenia ma skutecznie wpisywać się w trend niwelowania skutków rosnących stóp procentowych – Esaliens Makrostrategii Papierów Dłużnych. To już ósmy subfundusz w ramach Esaliens Parasol Zagraniczny SFIO, funduszu parasolowego rozwijanego przez Esaliens TFI SA od października 2015 r.

Czytaj więcej

Legg Mason TFI SA zmienia nazwę na ESALIENS TFI SA

13.06.2017Informacja Prasowa

Od 13 czerwca br. Legg Mason Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna staje się ESALIENS Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych Spółką Akcyjną. Zmianie ulegną również nazwy wszystkich funduszy inwestycyjnych, a także subfunduszy zarządzanych przez Towarzystwo. Zmiana nie wpływa na zasady obsługi klientów i kształt oferty produktowej Towarzystwa. Fundusze z zagranicznej oferty Legg Mason, Inc. będą nadal obecne w ESALIENS na dotychczasowych zasadach.

Czytaj więcej

O emeryturze warto pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem

19.04.2017

Według szacunków Głównego Urzędu Statystycznego w 2050 roku liczba emerytów wzrośnie do prawie 12,5 mln osób. Przy zmniejszającej się liczbie osób w wieku produkcyjnym mogłoby się wydawać, że emerytura Polaków nie rysuje się w jasnych barwach. Jak się jednak okazuje, rozwiązania ewentualnego problemu z wysokością świadczeń przyszli emeryci mogą szukać w III filarze systemu emerytalnego.

Czytaj więcej

IKZE w ofensywie

19.04.2017Informacja Prasowa

Miniony rok był kolejnym rekordowym okresem dla Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego. Wartość aktywów w stosunku do poprzedniego roku wzrosła o 73% i po raz pierwszy przekroczyła kwotę miliarda złotych. W głównej mierze pokonanie tej magicznej bariery umożliwiły nowe wpłaty, które w 2016 roku opiewały na łączną kwotę ponad pół miliarda złotych. Po raz kolejny IKZE udowodniło, że jako alternatywny sposób oszczędzania na emeryturę zdobywa coraz szersze grono odbiorców.

Czytaj więcej

Obsługa Klienta Legg Mason w dn. 14 kwietnia 2017 r.

12.04.2017

Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta Legg Mason w dn. 14.04.2017 r.

Czytaj więcej

Jak skorzystać z ulgi podatkowej z IKZE za 2016 r.

04.04.2017

Sprawdź sumę wpłat dokonanych w 2016 roku na Twoje konto IKZE i zaliczoną do limitu wpłat za 2016 rok. Uwzględnij tę kwotę, wypełniając swój PIT i uzyskaj ulge w podatku.

Czytaj więcej

Infolinia Legg Mason TFI w języku angielskim

29.03.2017

Miło nam poinformować, iż od 27 marca 2017 r. uruchomiona została specjalna infolinia dedykowana klientom anglojęzycznym funduszy Legg Mason.

Czytaj więcej

do góry