Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna EmeryturaOferta dla firm Pracowniczy Program Oszczędnościowy (PPO)

Pracowniczy Program Oszczędnościowy (PPO)

buduj komfort swoich pracowników

Poznaj narzędzie, dzięki któremu dasz swoim pracownikom poczucie bezpieczeństwa i pomożesz im zgromadzić oszczędności.

pracowniczy program oszczędnościowy (PPO)

  • forma grupowego oszczędzania
  • środki oszczędzane na przyszłość np. na cele emerytalne
  • organizowane z inicjatywy zakładu pracy
  • dodatkowy benefit do pensji pracowników
  • w ramach programu nabywane są jednostki uczestnictwa funduszy ESALIENS na rzecz pracownika
  • elastyczny program skonstruowany według zdefiniowanych potrzeb oraz możliwości pracodawcy
  • środki w PPO zarządzane są na preferencyjnych warunkach kosztowych

Sprawdź możliwości PPO z ESALIENS!

Dlaczego warto wybrać PPO ESALIENS?

Zachęta dla talentów

Stwórz silny zespół!

PPO to benefit, który daje poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Program stanowi rozwiązanie, które przyciąga najbardziej wykwalifikowanych i świadomych finansowo pracowników. A oni budują silną i trwałą organizację.

pełna elastyczność

SZEROKIE MOŻLIWOŚCI

W ramach PPO możemy wdrożyć wiele koncepcji, które będą dostosowane do Twoich oczekiwań i celów. Możesz na przykład zwiększyć siłę oszczędzania poprzez zachęcenie pracowników do dodatkowego, indywidualnego odkładania w ramach programu. To Ty również możesz ustalić szczegółowe zasady dysponowania przez pracowników środkami zgromadzonymi w PPO.

korzyści dla obu stron

Inwestuj w swoją firmę!

Twoja firma to przede wszystkim ludzie. Aby działała efektywnie, potrzeba zmotywowanych pracowników. PPO to narzędzie, które może dać Twoim pracownikom poczucie bezpieczeństwa i docenienia, co dla Ciebie przełoży się wprost na większe zaangażowanie i wydajność pracy.

Programy „szyte na miarę”

Jesteśmy do dyspozycji!

Pomożemy Ci stworzyć pracowniczy program oszczędnościowy dla Twojej firmy, mając na uwadze Twoje możliwości i potrzeby. Możesz stworzyć program dla wszystkich pracowników, lub też dla wybranej grupy zatrudnionych. Wspieramy, podpowiadamy i rekomendujemy rozwiązania, które na przestrzeni wielu lat sprawdziły się w różnych modelach biznesowych.

dowiedz się więcej o produkcie


Nabywanie jednostek uczestnictwa

Pracowniczy Program Oszczędnościowy polega na nabywaniu jednostek uczestnictwa w wybranych funduszach ESALIENS. Składki do programu mogą być finansowane wyłącznie przez pracodawcę lub przy współudziale pracownika. ESALIENS wspólnie z pracodawcą określa możliwości inwestycyjne dostępne dla pracowników.

Wsparcie ESALIENS

Oferty tworzone są indywidualnie dla każdego klienta. W czasie trwania programu oferujemy kompetentną i aktywną pomoc. Zapewniamy regularny dostęp do informacji o wypracowanych przez fundusze wynikach. Służymy wsparciem przy wprowadzaniu modyfikacji i rozwijaniu programu. Chętnie dzielimy się wiedzą z naszymi klientami, którym udostępniamy raporty i opracowania dotyczące programów oszczędnościowych w zakładach pracy.

Nieodpłatne szkolenia

Organizujemy nieodpłatne szkolenia dla osób obsługujących PPO i pomagamy w budowaniu strategii komunikacji na temat programu wewnątrz organizacji. Aktywnie angażujemy się w efektywne funkcjonowanie naszych usług.

Wysokość i częstotliwość wpłat oraz wypłat

Warunki wpłat oraz sposób dysponowania środkami przez pracownika określane są przez pracodawcę w regulaminie programu. Wpłaty wliczają się w wynagrodzenie uczestnika, podlegają one zatem podatkowi dochodowemu oraz obowiązkowym składkom na ubezpieczenie społeczne.

Renoma i doświadczenie ESALIENS

ESALIENS ma najdłuższe doświadczenie w Polsce w prowadzeniu i zarządzaniu grupowymi programami emerytalnymi w ramach III filara systemu emerytalnego. Zarządzamy najdłużej działającym pracowniczym programem emerytalnym i jesteśmy jednym z liderów tego rynku w kraju. Obsługujemy firmy z wielu sektorów gospodarki m.in. z branży finansowej, paliwowej, energetycznej czy handlu detalicznego. 

masz pytania?

kontakt dla firm
kontakt dla uczestników PPO

Pracowniczy Program OSZCZĘDNOściowY

Zapytaj o ofertę naszego opiekuna produktu

zapytaj o ppo

WYGODNIE I SWOBODNIE!

Aplikacja Esaliens24 do Twojej dyspozycji

Monitoruj swoje oszczędności i kontroluj portfel inwestycji

do góry