Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna EMERYTURA NIEZALEŻNA OD ZUS I OFEblog Intensywnie przygotowujemy się do startu PPK

Intensywnie przygotowujemy się do startu PPK

zadowoleni pracownicy

21.01.2019

2019 to szczególnie ważny rok dla pracowników i firm ze względu na start Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Esaliens TFI zamierza zostać znaczącym podmiotem oferującym PPK i w ten sposób ugruntować swoją pozycję w obszarze prywatnych emerytur. To dla nas naturalny krok, ponieważ w ciągu dwóch dekad obecności w Polsce osiągnęliśmy w tym obszarze niewątpliwe sukcesy – aktualnie jesteśmy jednym z największych w Polsce niepaństwowych dostawców Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE). By lepiej przygotować rynek do nadchodzących zmian, już teraz chętnie dzielimy się wiedzą z zainteresowanymi firmami na temat harmonogramu i zasad działania PPK!

Wraz z pojawieniem się na rynku trzeciofilarowych rozwiązań emerytalnych, takich jak IKE, IKZE i PPE, sukcesywnie włączaliśmy rozwiązania emerytalne do naszej oferty, czyniąc z nich jej strategiczny element. Od lat jesteśmy znani z prowadzenia PPE. W 1999 r. założyliśmy jedno z pierwszych PPE w Polsce, które nieprzerwanie funkcjonuje do dziś. Ponad połowa wszystkich środków przez nas zarządzanych (aktywów funduszy inwestycyjnych oraz portfeli asset management) ma charakter emerytalny. Na koniec 2018 roku było to aż 2,2 mld zł (wzrost o 30% w ciągu ostatniego roku).

Nadchodzące PPK to powszechny i dobrowolny system oszczędzania długoterminowego na własne cele, skierowany do pracowników odprowadzających składki ZUS. Ustawa zakłada 3 źródła finansowania wpłat na rzecz pracownika: składkę pracownika, składkę pracodawcy oraz dopłaty ze strony Państwa (Funduszu Pracy). Zgromadzone składki będą inwestowane w tzw. funduszach zdefiniowanej daty. W pierwszej kolejności - już za pół roku – PPK muszą wprowadzić największe przedsiębiorstwa.

Pytania o PPK zainteresowane firmy mogą nam zadać zarówno przez e-mail, jak i telefonicznie. Kontakty znajdują się pod linkiem https://www.esaliens.pl/kontakty-ppk

do góry