Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna EmeryturaOferta dla firm Pracowniczy Plan Kapitałowy (PPK)

Pracowniczy Plan Kapitałowy (PPK)


NOWE EMERYTURY DLA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW

Już wkrótce pracownicze plany kapitałowe zostaną powszechnie zaoferowane pracownikom przez duże firmy i korporacje (od 2019 roku) oraz średnie i małe przedsiębiorstwa (od 2020 roku) w całej Polsce. Obowiązkowa składka pracodawcy i zatrudnionych może wynieść łącznie min. 3,5%, a maksymalnie 8%. Składka powitalna, jednorazowa, ze strony Skarbu Państwa wyniesie 250 zł, a możliwa roczna dopłata – 240 zł.

pracowniczy plan kapitałowy

PPK z punktu widzenia pracodawcy
 • PPK to element reformy emerytalnej, planowanej na 2019 rok
 • Obowiązkowy zapis dla wszystkich pracowników
 • Obligatoryjna składka podstawowa 1,5% wynagrodzenia, finansowana przez pracodawcę
 • Dobrowolna składka dodatkowa do 2,5% wynagrodzenia, finansowana przez pracodawcę
 • Prowadzenie PPK będzie wliczone w koszty uzyskania przychodu
 • Obowiązkowe składki pracodawcy zwolnione z ZUS
PPK dla pracownika
 • Oszczędzanie na dodatkową emeryturę w zakładzie pracy
 • Składki min. 2% – maks. 4% wynagrodzenia, finansowane przez pracownika*
 • Dodatkowe min. 1,5% – maks. 4% finansowane przez pracodawcę
 • Dopłaty ze Skarbu Państwa
 • Wypłaty zwolnione z podatku od zysków (tzw. „podatku Belki”)
 • Środki podlegają dziedziczeniu

Dowiedz się więcej o Esaliens!

*nie mniej niż 0,5% wynagrodzenia, jeżeli wynagrodzenie uczestnika PPK osiągane z różnych źródeł w danym miesiącu nie przekracza kwoty 2 100 zł.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ppk


PROJEKT USTAWY O PPK

W dniu 5 września opublikowano informację o wniesieniu poprzedniego dnia (4 września) do Sejmu projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych, nr druku sejmowego 2811. Zobacz aktualną wersję projektu ustawy o PPK.DOPŁATY DO PPK

Projekt ustawy o PPK przewiduje aż 3 źródła finansowania składek na rzecz pracownika: składka pracownika, pracodawcy oraz dopłaty ze strony Państwa. Każdy uczestnik pracowniczych planów kapitałowych otrzyma od Państwa powitalną składkę w wysokości 250 zł, a co roku na konto uczestnika wpłynie dodatkowe 240 zł pochodzące z środków Funduszu Pracy. Dowiedz się więcej o dopłatach do pracowniczych planów kapitałowych.


DZIEDZICZENIE ŚRODKÓW Z PPK

Środki zgromadzone w ramach pracowniczych planów kapitałowych będą dziedziczone na zasadach ustawowych bądź przez osoby wskazane przez uczestnika PPK. Pieniądze mogą trafić na konto PPK, PPE lub IKE współmałżonka, bądź mogą zostać wypłacone po złożeniu odpowiedniego wniosku. Więcej informacji o dziedziczeniu środków z PPK.


SPOSOBY WYPŁACANIA ŚRODKÓW Z PPK

Pracownik będzie uzyskiwał uprawnienia do wypłaty w wieku 60 lat. Uczestnik PPK będzie miał możliwość wypłacić jednorazowo całość środków, jednak w takim przypadku jedynie 25% kwoty wypłaty będzie zwolnione z kosztów podatku Belki, bądź wypłacić środki w 120 miesięcznych ratach całkowicie zwolnionych z podatku od przychodów. Przeczytaj o sposobach wypłacania środków zgromadzonych w ramach pracowniczych planów kapitałowych.


OBOWIĄZKI PRACODAWCY W PPK

Za formalności związane z założeniem i prowadzeniem pracowniczego planu kapitałowego jest odpowiedzialny Pracodawca. To na nim spoczywa obowiązek doboru instytucji finansowej, z którą zostanie zawarta umowa o zarządzanie i prowadzenie PPK. Zobacz jakie obowiązki będzie miał pracodawca w ramach PPK.


Animacja o PPK

Zobacz, krótką animację o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) - aktualizowana zgodnie z projektem ustawy z dnia 04.09.2018

dlaczego warto wybrać esaliens?

ogromne doświadczenie emerytalne

PIERWSZA REJESTRACJA PPE

Najdłużej działający w Polsce Pracowniczy Program Emerytalny (PPE) jest prowadzony przez Esaliens TFI SA.  Został on utworzony w 1999 roku dla naszych pracowników.
wykrzyknik ikona esaliens

Jeden z liderów na rynku

UGRUNTOWANA POZYCJA

Esaliens znajduje się w ścisłej krajowej czołówce podmiotów oferujących PPE w Polsce. Pracownicze Programy Emerytalne Esaliens stanowią 16% rynku programów emerytalnych prowadzonych w formie umowy z funduszem inwestycyjnym (stan na 31.12.2017 r., obliczenia własne na bazie danych z KNF).
magnez ikona esaliens

Grono renomowanych klientów

TRWAŁE RELACJE BIZNESOWE

Współpracujemy z ponad 100 pracodawcami z różnych sektorów i branż, m.in. farmaceutycznej, finansowej, energetycznej. Obsługujemy przede wszystkim firmy dużej i średniej wielkości, a także międzynarodowe korporacje, dla których Esaliens od wielu lat jest zaufanym partnerem. Z naszych usług korzysta ponad 45 tys. uczestników grupowych programów emerytalnych (PPE, PPO).

tryby ikona esaliens

Indywidualne podejście

PROFESJONALNA BIEŻĄCA POMOC

Jako doświadczony specjalista na rynku programów emerytalnych, Esaliens Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA ma odpowiednie kompetencje, aby pomóc firmom przygotować się do wymogów planowanej na 2019 rok reformy emerytalnej. Nasi specjaliści starają się znaleźć najbardziej korzystne rozwiązania, dostosowane do indywidualnej sytuacji pracodawcy.
ludziki ikona esaliens

Masz pytania?

Kontakt dla uczestników

Infolinia

801 - 12 22 12 22 640 06 40

od 8.00 do 18.00 pon. - pt. Koszt połączenia wg stawki operatora

info@esaliens.pl EsaliensCOK@pekao-fs.com.pl
Kontakt dla firm

pracownicze plany kapitałowe

Zapytaj o szczegóły naszego eksperta
zapytaj o ppk

do góry