Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

Jak skorzystać z ulgi podatkowej z IKZE za 2016 r. 

04.04.2017Informacja ogólna

1. Sprawdź sumę wpłat dokonanych w 2016 roku na Twoje konto IKZE i zaliczoną do limitu wpłat za 2016 rok.

  • Na początku 2017 roku została do Ciebie wysłana informacja o wysokości wpłat na Twoje IKZE. Nie powinieneś oczekiwać żadnych innych dokumentów od funduszy Legg Mason.
  • Kwotę swoich wpłat możesz również sprawdzić na infolinii Legg Mason – kontakt na infolinię podany jest na dole niniejszej strony.
  • Jeśli masz aktywny dostęp do platformy internetowej LeggMason24, kwotę wpłat możesz również sprawdzić w serwisie internetowym w sekcji poświęconej Twojemu IKZE w zakładce "EMERYTURA"
  • Maksymalna wpłata na IKZE, którą można odliczyć z zeznaniu PIT za 2016 rok - to  4 866 zł.

2. Wypełniając PIT-37, wpisz kwotę, podlegającą odliczeniu, w załączniku PIT/O (rubryka B/7).

pit zero za 2016

3. Kwotę odliczenia od dochodu uwzględnij także w odpowiedniej rubryce w swoim zeznaniu PIT-37 (rubryka D).

pit 37 za 2016 rok

Możesz odliczyć ulgę IKZE, jeśli rozliczasz się z podatku samodzielnie, wspólnie z małżonkiem lub z dzieckiem.

Masz pytania? Skontaktuj się z Centrum Obsługi Klienta Funduszy Legg Mason:

w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00

Koszt połączenia jest zgodny ze stawką operatora.

Ważna informacja
Podstawą prawną prowadzenia IKZE jest ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych oraz indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego (Dz. U. z 2014 r., poz. 1147 ze zm.). W celu uzyskania szczegółowych informacji i weryfikacji wyliczeń, prosimy o kontakt z kwalifikowanym doradcą podatkowym. Opodatkowanie zależy od indywidualnej sytuacji podatnika i może ulec zmianie w przyszłości. Informacja jest przykładowa, możliwe jest rozlicznie innymi odpowiednimi formularzami PIT. Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny, a zestawienia w nim zawarte należy traktować jako ilustrację, nie prognozę. Materiał ten nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego ani oferty publicznej w rozumieniu ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, doradztwa inwestycyjnego, innego rodzaju doradztwa, ani rekomendacji do zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.


Wszelkie dane zamieszczone w serwisie internetowym ESALIENS TFI S.A. mają charakter informacyjny oraz reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeksu Cywilnego, jak również nie stanowią usługi doradztwa finansowego ani prawnego. Spółka ESALIENS TFI S.A. dołożyła należytych starań, aby zamieszczone informacje były rzetelne i oparte na kompetentnych źródłach, jednak nie mogą zagwarantować ich poprawności, zupełności i aktualności. W każdym czasie treść i wygląd serwisu mogą zostać zmienione bez uprzedzenia.

do góry