Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna Oszczędności celowe plany oszczędnościowe (CPO) Dookoła Świata

celowe plany oszczędnościowe (CPO) Dookoła Świata

inwestycje na ŚWIATOWYM POZIOMIE

Twoje pieniądze mogą wybrać różne kierunki inwestycyjne na świecie. Poznaj je wszystkie, porównaj korzyści i zdecyduj, gdzie się zatrzymasz na dłużej!

CELOWE PLANY OSZCZĘDNOŚCIOWE (CPO) "DOOKOŁA ŚWIATA"

Celowy Plan Oszczędnościowy "Dookoła Świata" jest jak nowoczesna skarbonka. Odkładasz w nim pieniądze na realizację swojego marzenia lub planu - regularnie lub kiedy masz możliwość. Jeśli oszczędności będą Ci nieoczekiwanie potrzebne, możesz po nie sięgnąć w każdej chwili. W ramach CPO "Dookoła Świata" Twoje środki inwestowane są w wybrane subfundusze ESALIENS. Dodatkowo, jeśli uznasz, że musisz zmienić strategię inwestowania, w dowolnym momencie możesz to zrobić bez opłat.

dlaczego warto wybrać CPO DOOKOŁA ŚWIATA?

GLOBALNE MOŻLIWOŚCI INWESTYCYJNE

perspektywa na inwestycje na wielu rynkach świata

CPO "Dookoła Świata" otwiera Ci perspektywy na poszukiwanie zysków na różnych rynkach na całym świecie. W ramach swojego Planu możesz inwestować w subfundusze dostępne w ESALIENS Parasol Zagraniczny SFIO, tj.:

UNIKALNA ELASTYCZNOŚĆ

SAM DECYDUJESZ JAK i kiedy OSZCZĘDZASZ

W CPO "Dookoła Świata" możesz cieszyć się unikalną elastycznością oszczędzania. Nie ma wymogu dokonywania regularnych wpłat, więc wpłacasz wtedy, kiedy chcesz. W każdej chwili możesz też wycofać swoje pieniądze w części lub całości.

4 STRATEGIE DO WYBORU

STrategie modelowe i Indywidualna

Możesz wybrać jedną z 3 dostępnych inwestycyjnych strategii modelowych, w ramach których profil ryzyka i zysku maleje w miarę upływu czasu, lub też skorzystać z opcji samodzielnego skomponowania swojego portfela inwestycyjnego spośród subfunduszy wydzielonych w ramach ESALIENS Parasol Zagraniczny SFIO.

WYPŁACASZ KIEDY CHCESZ

wypłacasz bez opłat

Jeśli okaże się, że będziesz potrzebował(a) zgromadzonych środków przed upływem trwania planu, możesz w każdej chwili wycofać część lub całość środków z Twojego CPO. Po wypłaceniu całości środków przed końcem okresu trwania CPO, Twój plan zostanie zamknięty po pół roku, o ile w tym czasie nie dokonasz żadnej dodatkowej wpłaty.

STRATEGIE INWESTOWANIA

Dla Twojego komfortu przygotowaliśmy 5 różnych strategii inwestycyjnych, które możesz wykorzystać inwestując swoje środki w Celowych Planach Oszczędnościowych (CPO) „Dookoła Świata”. Do wyboru masz 4 gotowe rozwiązania modelowe lub też możesz skomponować swoją unikatową strategię przy wykorzystaniu subfunduszy w ramach ESALIENS Parasol Zagraniczny SFIO. Dodatkowo, dzięki unikatowej elastyczności CPO, w każdym momencie masz możliwość zmiany wybranej raz strategii – bez dodatkowych opłat.GLOBALNA STRATEGIA MODELOWA

W ramach globalnej strategii modelowej dokonujesz inwestycji w subfundusze ESALIENS Akcji Globalnych oraz ESALIENS Globalnych Papierów Dłużnych. Dzięki temu, poprzez subfundusze bazowe, Twoje środki inwestowane są w spółki działające na rynkach globalnych, a także w instrumenty dłużne na globalnym rynku w różnych regionach świata. Im mniej czasu pozostaje do zakończenia planu, tym więcej środków inwestowanych jest w subfundusz o niższym profilu zysku i ryzyka, tj. ESALIENS Globalnych Papierów Dłużnych.
CPO dookoła świata - tabela strategii akcji globalnych


AMERYKAŃSKA STRATEGIA MODELOWA

Wybierając amerykańską strategię modelową zlecasz, aby Twoje środki były inwestowane w subfundusze ESALIENS Spółek Innowacyjnych oraz ESALIENS Globalnych Papierów Dłużnych. Dzięki tej strategii, poprzez inwestycje subfunduszy bazowych, korzystasz z możliwości inwestycyjnych oferowanych przez spółki, głównie amerykańskie, które są liderami technologii, a także instrumenty dłużne emitowane w różnych regionach świata. Podział środków w zależności od upływu czasu trwania planu prezentuje poniższa tabela:

CPO dookoła świata - tabela strategii amerykańskiej


STRATEGIA MODELOWA RYNKÓW WSCHODZĄCYCH

Jeśli zdecydujesz się na strategię modelową rynków wschodzących, Twoje oszczędności będą inwestowane w ESALIENS Akcji Rynków Wschodzących oraz w ESALIENS Globalnych Papierów Dłużnych. Poprzez takie rozłożenie Twoich środków, masz możliwość, dzięki inwestycjom subfunduszy bazowych, skorzystania z potencjału spółek notowanych lub prowadzących znaczną część działalności na urozmaiconych rynkach wschodzących, a także instrumentów dłużnych dostępnych na globalnym rynku i emitowanych w różnych regionach świata. Poniższa tabela przedstawia, w jaki sposób w tym modelu dzielone są inwestycje pomiędzy ESALIENS Akcji Rynków Wschodzących i ESALIENS Globalnych Papierów Dłużnych.

CPO dookoła świata - tabela strategii azjatyckiej
 


POLSKA STRATEGIA MODELOWA

W polskiej strategii modelowej Twoje środki są inwestowane w subfundusze ESALIENS Akcji oraz ESALIENS Obligacji. Im mniej czasu pozostaje do zakończenia planu, tym więcej środków inwestowanych jest w subfundusz o niższym profilu zysku i ryzyka, tj. ESALIENS Obligacji.

cpo dookoła świata strategia polska


STRATEGIA INDYWIDUALNA

Możesz również samodzielnie stworzyć własny portfel inwestycyjny w ramach dostępnych subfunduszy wydzielonych w ESALIENS Parasol Zagraniczny SFIO. Możesz zainwestować całość swoich środków w 1 subfundusz, lub zdecydować, aby Twoje wpłaty były dzielone między kilka subfunduszy, przy czym w jednym subfunduszu może być ulokowanych min. 5% lub wielokrotność 5% wpłaty. 

jak zacząć oszczędzać z CPO "dookoła świata" 

Oszczędzanie z CPO "Dookoła Świata" jest bardzo proste. Wpłacasz w swoim tempie środki, które są następnie inwestowane w wybrane subfundusze ESALIENS . W każdej chwili, bez opłat możesz dokonać wypłaty lub zmiany strategii inwestowania. Zobacz, jak w 4 krokach rozpocząć oszczędzanie w CPO "Dookoła Świata".

1
Wybierz okres oszczędzania

Zdecyduj, jak długo chcesz oszczędzać w ramach CPO "Dookoła Świata". Możesz wybrać okres trwania planu od 5 do 30 lat.

2
OKREŚL, ILE CHCESZ WPŁACIĆ

Zdecyduj, jaką sumę środków chciałbyś wpłacić do swojego planu w całym czasie jego trwania.

3
WYBIERZ SWOJĄ STRATEGIĘ

Zdecyduj, czy skorzystasz z jednej z gotowych strategii modelowych, czy też samodzielnie zbudujesz swój portfel inwestycyjny z dostępnych subfunduszy ESALIENS.

4
ZACZNIJ OSZCZĘDZAĆ NA SWOIM CPO

Dokonuj wpłat do swojego planu, zmieniaj strategię lub wypłacaj środki wtedy, kiedy chcesz. Ciesz się unikalną elastycznością oszczędzania z CPO "Dookoła Świata".

ZACZNIJ JUŻ dziś!

CPO "Dookoła Świata"

ZACZNIJ OSZCZĘDZAĆ

do góry