Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Legg Mason TFI SA zmienia nazwę na ESALIENS TFI SA

Legg Mason TFI SA zmienia nazwę na ESALIENS TFI SA

13.06.2017Informacja PrasowaOd 13 czerwca br. Legg Mason Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna staje się ESALIENS Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych Spółką Akcyjną. Zmianie ulegną również nazwy wszystkich funduszy inwestycyjnych, a także subfunduszy zarządzanych przez Towarzystwo. Zmiana nie wpływa na zasady obsługi klientów i kształt oferty produktowej Towarzystwa. Fundusze z zagranicznej oferty Legg Mason, Inc. będą nadal obecne w ESALIENS na dotychczasowych zasadach.

Nowa nazwa ma swoje źródło w słowie ESENCJA - ponieważ uważamy, że spokój i odwaga doświadczonego inwestora stanowią ESENCJĘ zarządzania funduszami. Takie podejście dobrze oddaje filozofię inwestycyjną, która przez lata stała się wizytówką naszego Towarzystwa. Od prawie dwóch dekad dokładamy wszelkich starań, by dostarczać naszym klientom usługi zarządzania aktywami i funduszami o najwyższej jakości, stabilne i powtarzalne wyniki oraz szerokie spektrum możliwości inwestycyjnych. Przeprowadzane zmiany, mimo że istotne z punktu widzenia organizacji, nie wiążą się ze zmianami w zakresie obsługi klienta czy oferty produktowej. Legg Mason, Inc. pozostaje naszym partnerem biznesowym, a fundusze marki Legg Mason nadal będą obecne w naszej ofercie na dotychczasowych zasadach – jako subfundusze bazowe w ramach ESALIENS Parasol Zagraniczny SFIO. Planujemy również sukcesywnie i w zgodzie z wcześniejszymi planami wprowadzać nowe produkty na rynek. Globalne doświadczenie, jakie zdobyliśmy jako Legg Mason, będzie z tej perspektywy bezcenne – wyjaśnia Jacek Treumann, członek zarządu spółki.

Od czerwca serwis transakcyjny, dotychczas dostępny pod adresem www.LeggMason24.pl, zostanie udostępniony pod nowym adresem: www.Esaliens24.pl, a strona www.LeggMason.pl będzie dostępna pod adresem www.Esaliens.pl. Dane kontaktowe do Towarzystwa (adres, numery telefonu i faksu oraz numery telefoniczne na infolinię), zasady logowania do serwisu Esaliens24.pl (dawniej LeggMason24.pl), wysokość opłat oraz warunki funkcjonowania funduszy i zawartych dotychczas umów z funduszami pozostają bez zmian. Poza ewentualnym zaktualizowaniem odbiorcy w przypadku wpłat i zleceń stałych na rachunki funduszy, nie jest też wymagane podjęcie żadnych działań ze strony klientów Towarzystwa w związku z zachodzącą zmianą nazwy.

Zmiana nazwy wszystkich  funduszy inwestycyjnych i subfunduszy zarządzanych przez Towarzystwo (obowiązująca od 13.06.2017 r.):

Dotychczasowa nazwa

Nowa nazwa

Legg Mason  Senior Fundusz Inwestycyjny Otwarty

ESALIENS Senior Fundusz Inwestycyjny Otwarty

Legg Mason Parasol FIO
z wydzielonymi subfunduszami:

ESALIENS Parasol FIO
z wydzielonymi subfunduszami:

Legg Mason CEE Select

ESALIENS CEE Select

Legg Mason Akcji

ESALIENS Akcji

Legg Mason Strateg

ESALIENS Strateg

Legg Mason  Stabilny

ESALIENS  Stabilny

Legg Mason  Obligacji

ESALIENS Obligacji

Legg Mason  Pieniężny

ESALIENS Pieniężny

Legg Mason  Parasol Zagraniczny SFIO
z wydzielonymi subfunduszami:

ESALIENS Parasol Zagraniczny SFIO
z wydzielonymi subfunduszami:

Legg Mason  Globalnych Papierów Dłużnych

ESALIENS Globalnych Papierów Dłużnych

Legg Mason  Akcji Azjatyckich

ESALIENS Akcji Azjatyckich

Legg Mason  Globalnych Zasobów

ESALIENS Globalnych Zasobów

Legg Mason  Małych Spółek Amerykańskich

ESALIENS Małych Spółek Amerykańskich

Legg Mason  Europejskich Spółek Dywidendowych

ESALIENS Europejskich Spółek Dywidendowych

Legg Mason  Amerykańskich Spółek Wzrostowych

ESALIENS Amerykańskich Spółek Wzrostowych

Legg Mason  Okazji Rynkowych

ESALIENS Okazji Rynkowych

Legg Mason  Okazji Rynkowych FIZ

ESALIENS Okazji Rynkowych FIZ

Legg Mason  Akcji Skoncentrowany FIZ

ESALIENS Akcji Skoncentrowany FIZ

W grudniu 2016 r. akcje Towarzystwa zostały nabyte przez Zarząd spółki, jej pracowników oraz polskich inwestorów. Tym samym osoby bezpośrednio odpowiedzialne za budowę i sukces marki Legg Mason na polskim rynku stały się istotnym inwestorem w spółce. Transakcja nabycia udziałów w Towarzystwie, reprezentujących 100 proc. kapitału zakładowego, miała miejsce w grudniu ub. roku.

Spółka od niemal 20 lat funkcjonuje na polskim rynku, oferując klientom fundusze inwestycyjne i plany systematycznego oszczędzania. Towarzystwo powstało w 1997 roku jako trzecie TFI na rynku i druga spółka typu asset management. W związku z dotychczasowym doświadczeniem jest uznawane za jednego z prekursorów prywatnego oszczędzania na emeryturę w Polsce (PPE, IKZE, IKE). Od 1999 roku nieprzerwanie prowadzi najstarszy w Polsce pracowniczy program emerytalny. W skali rodzimego rynku wyróżnia je również jedna z najbardziej doświadczonych oraz stabilnych kadr menedżerskich.

ESALIENS TFI SA, zarządzające funduszami ESALIENS, działa na podstawie decyzji z dnia 18.06.1998 r., wydanej przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Materiał ma charakter promocyjny.


Wszelkie dane zamieszczone w serwisie internetowym ESALIENS TFI S.A. mają charakter informacyjny oraz reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeksu Cywilnego, jak również nie stanowią usługi doradztwa finansowego ani prawnego. Spółka ESALIENS TFI S.A. dołożyła należytych starań, aby zamieszczone informacje były rzetelne i oparte na kompetentnych źródłach, jednak nie mogą zagwarantować ich poprawności, zupełności i aktualności. W każdym czasie treść i wygląd serwisu mogą zostać zmienione bez uprzedzenia.

do góry