Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności 18 lat najstarszego pracowniczego programu emerytalnego w Polsce

18 lat najstarszego pracowniczego programu emerytalnego w Polsce

01.01.0001Informacja PrasowaDokładnie 29 października 1999 r. zarejestrowano w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi (obecnie funkcję urzędu pełni Komisja Nadzoru Finansowego) pierwsze pracownicze programy emerytalne (PPE). Do tej pory jednak nieprzerwanie od 18 lat działa tylko jeden program, a mianowicie PPE Esaliens Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA (poprzednio Legg Mason TFI), które jest prekursorem tego typu rozwiązań na polskim rynku i ma najdłuższe doświadczenie w ich zarządzaniu.

Esaliens zajmuje się zarządzaniem funduszami zgromadzonymi w pracowniczych programach emerytalnych już od 18 lat, ale oprócz najdłuższego doświadczenia może poszczycić się również pozycją jednego z liderów tego rynku. Na koniec 2016 r. udział Esaliens w rynku PPE z funduszami inwestycyjnymi wyniósł ponad 16% pod względem wielkości kapitału, którym zarządza. Te 16% udziału odnosi się do ponad miliarda złotych w PPE powierzonych Esaliens i uzupełnia obraz firmy jako silnego gracza na rynku.

agnieszka lukawskaOd samego początku w tworzenie Pracowniczych Programów Emerytalnych w Polsce zaangażowana jest Agnieszka Łukawska, Dyrektor Sprzedaży Esaliens, która odpowiada za obszar emerytalny w spółce. „Od 18 lat jestem aktywnym uczestnikiem rynku PPE. O jego silnym rozwoju świadczą nie tylko liczba samych programów i zgromadzone w nich aktywa, ale również coraz lepsze standardy obsługi. Od czasu gdy powstawały pierwsze PPE, zmienił się profil pracodawców, sami pracownicy i otaczająca nas rzeczywistość. Dziś klient oczekuje stałego dostępu do informacji o swoich oszczędnościach przez internet, a w dobie umiędzynaradawiania się spółek - również kompleksowej obsługi w języku angielskim. W Esaliens wychodzimy naprzeciw tym trendom i jako nieliczni oferujemy swoim klientom nie tylko materiały informacyjne, ale i dostęp do platformy internetowej oraz obsługę infolinii dla uczestników PPE w języku angielskim,” mówi Agnieszka Łukawska.

„Pracodawcy ponadto coraz częściej, prócz dobrych wyników zarządzania środkami ich pracowników, doceniają zastosowanie elektronicznych form komunikacji na linii pracodawca – instytucja finansowa zarządzająca ich programem. Rozwiązania usprawniające procesy w zakresie szybkości rozliczania składek czy raportowania do Komisji Nadzoru Finansowego są obecnie pożądanym standardem obsługi. Nic dziwnego, że pracodawcy w dobie cyfryzacji starają się wybierać takich zarządzających, którzy są w stanie odciążyć ich od szeregu czynności o charakterze organizacyjno-operacyjnym i w pełni pomóc na każdym etapie kreowania i działania programu” dodaje Agnieszka Łukawska.

O renomie Esaliens w zakresie pracowniczych programów emerytalnych świadczy również zaufanie klientów, którzy zdecydowali się powierzyć firmie zarządzanie swoimi programami. Wśród nich są zarówno przedsiębiorstwa działające na rynku lokalnym czy krajowym, jak i wielkie międzynarodowe korporacje. Programy z funduszami Esaliens prowadzą m.in. spółki z grupy IKEA w Polsce, Bank Handlowy i spółki z grupy Citi, spółki z grupy Tauron oraz PGE, czy GlaxoSmithKline.

Towarzystwo od lat oferuje różnego rodzaju rozwiązania inwestycyjne z myślą o oszczędzaniu na emeryturę. Od samego początku funkcjonowania w Polsce Indywidualnych Kont Emerytalnych (IKE) oraz Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) te produkty oferowane były również przez Esaliens. Obecnie ponad 40% wszystkich środków zarządzanych przez Esaliens ma charakter emerytalny.

2017-10-ppe-dane 

Źródło danych:

Raport Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego „Pracownicze Programy Emerytalne w 2016 roku” https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/RAPORT_PPE_w_2016_57222.pdf

Rejestr pracowniczych programów emerytalnych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego https://www.knf.gov.pl/podmioty/Rejestry_i_Ewidencje/PPE

***

Kontakt dla mediów:

Robert Noremberg tel: +48 660 699 964, mail: r.noremberg@unicornmedia.pl

Ważne informacje

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny, a zestawienia w nim zawarte należy traktować jako ilustrację, nie prognozę. Materiał ten nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego ani oferty publicznej w rozumieniu ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, doradztwa inwestycyjnego, innego rodzaju doradztwa, ani rekomendacji do zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, jak również innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategie inwestycyjne. Esaliens TFI SA, zarządzające funduszami Esaliens, działa na podstawie decyzji z dnia 18.06.1998 r., wydanej przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.Wszelkie dane zamieszczone w serwisie internetowym ESALIENS TFI S.A. mają charakter informacyjny oraz reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeksu Cywilnego, jak również nie stanowią usługi doradztwa finansowego ani prawnego. Spółka ESALIENS TFI S.A. dołożyła należytych starań, aby zamieszczone informacje były rzetelne i oparte na kompetentnych źródłach, jednak nie mogą zagwarantować ich poprawności, zupełności i aktualności. W każdym czasie treść i wygląd serwisu mogą zostać zmienione bez uprzedzenia.

do góry