Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności09 Ponad 500 umów zawartych o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi

Ponad 500 umów zawartych o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi

09.09.2020Informacja PrasowaDotychczas Esaliens może poszczycić się liczbą ponad 500 umów, zawartych o zarządzanie PPK, zarówno z krajowymi, jak i międzynarodowymi podmiotami. Liczni kontrahenci chwalą przede wszystkim serwis, który TFI dostarcza firmom prowadzącym PPK z funduszami Esaliens, dzięki swoim zaangażowanym ekspertom. To co otrzymuje pracodawca, to między innymi proponowany harmonogram skutecznego wdrożenia PPK krok po kroku, a także pełną listę potrzebnych dokumentów, eksperci TFI pomagają ocenić koszty wdrożenia PPK i przeanalizować ustawowe zapisy.

Kładziemy nacisk na analizę i precyzyjną identyfikację potrzeb pracodawców i pracowników oraz umiejętne zarządzenie procesem dostarczenia adekwatnych rozwiązań. Kolejna ważna kwestia to jakość serwisu i doświadczenie personelu, które są istotną przewagą firmy zarządzającej PPK. Warto przypomnieć, że zespół Esaliens TFI SA przez ponad 20 lat wdrażał w licznych przedsiębiorstwach Pracownicze Programy Emerytalne – uważane przez wielu ekspertów za protoplastę PPK”- mówi Przemysław Gawlak, Dyrektor Biura Sprzedaży i Rozwoju Planów Emerytalnych Esaliens TFI.

Dodatkowym udogodnieniem dla pracodawców jest wygodny i przejrzysty system e-ppk, służący do prostej, automatycznej obsługi programu po stronie działów HR i działów finansowych, proponowana jest też usługa ochrony prawnej dla firmy.

Organizowane są cykliczne webcasty i webinaria na temat praktycznego wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. W czasie tych zdalnych szkoleń osoby obsługujące PPK z zespołów płacowych i kadrowych uzyskują konkretne, praktyczne wsparcie eksperckie.

Co otrzymują pracownicy?
Na dedykowanej stronie internetowej każdy uczestnik PPK znajdzie komplet informacji o PPK w formie elektronicznej, a wśród nich e-learning PPK i liczne animacje wyjaśniające szczegóły programu. Samodzielnie można pogłębić wiedzę o detalach programu i zastanowić się nad decyzją o uczestnictwie w PPK. Na stronie są też zamieszczone formularze obsługowe, a podstawowe informacje można znaleźć w j. rosyjskim, angielskim i ukraińskim. Uczestnicy PPK są objęciu pomocą prawną, w ramach której uzyskują bezpłatny dostęp do prawnika i bieżącą możliwość korzystania z telefonicznych lub mailowych konsultacji prawnych.

Do dyspozycji uczestników PPK pozostaje infolinia, serwis internetowy, a przede wszystkim aplikacja mobilna Esaliens24 do pobrania na tablet i telefon. Dzięki tym narzędziom każdy uczestnik Pracowniczego Planu Kapitałowego na bieżąco śledzi stan swoich oszczędności, monitoruje swoje wpłaty i otrzymywane dopłaty.

Czego może oczekiwać pracodawca?
Pracodawca dostaje pełną dokumentację związaną z procesem wprowadzenia i funkcjonowania PPK, a także bezpłatne wsparcie prawne dla firmy. Prawnicy współpracujący z Esaliens udzielają konsultacji w zakresie komunikacji na linii pracodawca-pracownik, a także analizują treść i formy komunikacji wdrożeniowej dla pracowników pod kątem ryzyka związanego z obszarem rezygnacji z PPK. Wielką pomocą dla pracodawcy jest obsługa elektroniczna, zapewniana dla każdego uczestnika PPK, która odciąża działy HR i działy finansowe, przekierowując strumień zapytań bezpośrednio na infolinię i do aplikacji ze szczegółami inwestycji.


ESALIENS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA (dawniej Legg Mason) jest ekspertem w stymulowaniu zaangażowania pracowników poprzez produkty emerytalne i oszczędnościowe w zakładach pracy. Od ponad 20 lat działa jako partner i doradca zespołów ds. benefitów i HR, zarządzając środkami w programach i planach pracowniczych, a także w ramach PPK. Prowadzi najstarszy i najdłużej działający pracowniczy program emerytalny (PPE) i jest jednym z liderów tego rynku w Polsce Aktywa zarządzane przez Esaliens to 4,2 mld zł (na 31.08.2020).

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny, który należy traktować jako ilustrację, nie prognozę. Materiał ten nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego ani oferty publicznej w rozumieniu ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, doradztwa inwestycyjnego, innego rodzaju doradztwa, ani rekomendacji do zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, jak również innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategie inwestycyjne. Esaliens TFI SA, zarządzające funduszami Esaliens, działa na podstawie decyzji z dnia 18.06.1998 r., wydanej przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.


Wszelkie dane zamieszczone w serwisie internetowym ESALIENS TFI S.A. mają charakter informacyjny oraz reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeksu Cywilnego, jak również nie stanowią usługi doradztwa finansowego ani prawnego. Spółka ESALIENS TFI S.A. dołożyła należytych starań, aby zamieszczone informacje były rzetelne i oparte na kompetentnych źródłach, jednak nie mogą zagwarantować ich poprawności, zupełności i aktualności. W każdym czasie treść i wygląd serwisu mogą zostać zmienione bez uprzedzenia.

do góry