Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności

23.02.2021Informacja PrasowaW ramach rozwoju kompetencji w sektorze medycznym, Esaliens TFI SA rozpoczął współpracę z Michałem Chojnickim, doktorem nauk medycznych, który jest już kolejnym zewnętrznym ekspertem, a jednocześnie praktykującym lekarzem, pozyskanym przez Esaliens TFI do swojego zespołu.

Michał Chojnicki dr nauk medycznych

Dr Michał Chojnicki jest specjalistą chorób zakaźnych z szerokim doświadczeniem zawodowym na oddziałach onkologii, chemioterapii oraz radiologii. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej oraz studiów doktoranckich Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Poszerzał swoją edukację medyczną o staże na uniwersytetach medycznych w Lund, Greifswaldzie, Izmirze a także na University of Edinburgh. Jest autorem licznych artykułów naukowych, rekomendacji dla Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS oraz współautorem książek dotyczących chorób zakaźnych i medycyny paliatywnej.

W związku z ogromnym przyśpieszeniem w badaniach nad szczepionkami, branża medyczna pozyskuje znaczne kwoty dofinansowania ze strony rządów na całym świecie, ale też sama inwestuje w swój wzrost i rozwija się w ogromnym tempie. To powoduje, że wkraczamy w dekadę medycyny, kiedy ten segment nauki i związanej z nią produkcji znajduje się w samym centrum zainteresowania i analiz branży inwestycyjnej.

Norbert Talarczyk Esaliens TFI SA
Bardzo intensywny rozwój badań i nakłady na sektor biotechnologiczny, cyfryzację i sztuczną inteligencję w medycynie powodują, że staje się ona kluczową branżą i jednocześnie stwarza długoterminowy potencjał inwestycyjny dla naszych klientów. Zgodnie z zapowiedziami nasze Towarzystwo konsekwentnie buduje pozycję w tym segmencie. Cieszę się, że rozpoczynamy współpracę z doktorem nauk medycznych, Michałem Chojnickim, który jest kolejnym wybitnym specjalistą w naszej grupie doradczej. To wielka satysfakcja, że udało nam się zaangażować tak znakomitego konsultanta, który będzie dzielił się z nami swoją specjalistyczną wiedzą i wzbogaci nasze doświadczenia inwestycyjne o praktykę medyczną
” - mówi Norbert Talarczyk, członek zarządu Esaliens TFI SA.

Esaliens TFI SA od powstania w 1998 roku ma mocną pozycję renomowanego zarządzającego aktywami, konsekwentnie buduje też portfel aktywów tematycznych powiązanych z najbardziej perspektywicznymi rynkami. Segment medyczny należy do megatrendów, na które Esaliens TFI kładzie szczególny nacisk w zarządzaniu aktywami. Inne aktywa, w których specjalizuje się Esaliens TFI, to branża spółek, które specjalizują się w produkcji zdrowej żywności najnowszej generacji, stawiają na ekologię czy tzw. spółki ESG, odpowiedzialne społecznie i kierujące się etyką i troską o środowisko.


Wszelkie dane zamieszczone w serwisie internetowym ESALIENS TFI S.A. mają charakter informacyjny oraz reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeksu Cywilnego, jak również nie stanowią usługi doradztwa finansowego ani prawnego. Spółka ESALIENS TFI S.A. dołożyła należytych starań, aby zamieszczone informacje były rzetelne i oparte na kompetentnych źródłach, jednak nie mogą zagwarantować ich poprawności, zupełności i aktualności. W każdym czasie treść i wygląd serwisu mogą zostać zmienione bez uprzedzenia.

do góry