Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności

16.07.2021ANALIZUJEMY REGUŁY DZIAŁANIA FUNDUSZU INWESTYCYJNEGO - REGULACJE PRAWNE ZABEZPIECZAJĄCE KLIENTÓW

Oszczędzanie w funduszu inwestycyjnym w sprzyjających warunkach rynkowych jest ogromną szansą na osiągnięcie godziwego zysku, jednak często towarzyszą mu obawy o gwarancję kapitału zgromadzonych środków. Zapraszamy Państwa do obejrzenia nagrania, w którym kwestie bezpieczeństwa w funduszach inwestycyjnych dogłębnie analizują dla Państwa specjaliści z Kancelarii Prawnej KSZ Smart Legal.

- Działanie funduszy inwestycyjnych jest bardzo ściśle i konsekwentnie nadzorowane.
- Przepisy regulujące rynek zajmują pokaźną półkę w zbiorach działu prawnego.
- Kary za błędne zarządzanie funduszami są dotkliwe, liczone w milionach zł.
- Na czym więc konkretnie polega ryzyko inwestowania w funduszu?

bezpieczeństwo w funduszach

Paneliści z Kancelarii Prawnej KSZ Legal:

MICHAŁ KARASIŃSKI
Jest radcą prawnym, posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze prawa rynku kapitałowego oraz zarządzania ryzykiem w funduszach inwestycyjnych, zdobyte m.in. w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, jednym z bankowych TFI oraz kancelarii prawnej.

KUBA SZPRINGER
Jest radcą prawnym, którego wieloletnia praktyka obejmuje doradztwo w zakresie regulacji rynku kapitałowego – w tym funduszy inwestycyjnych; doświadczenie zawodowe zdobywał w specjalistycznych kancelariach prawnych oraz jako dyrektor działu prawnego w towarzystwie funduszy inwestycyjnych.


Wszelkie dane zamieszczone w serwisie internetowym ESALIENS TFI S.A. mają charakter informacyjny oraz reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeksu Cywilnego, jak również nie stanowią usługi doradztwa finansowego ani prawnego. Spółka ESALIENS TFI S.A. dołożyła należytych starań, aby zamieszczone informacje były rzetelne i oparte na kompetentnych źródłach, jednak nie mogą zagwarantować ich poprawności, zupełności i aktualności. W każdym czasie treść i wygląd serwisu mogą zostać zmienione bez uprzedzenia.

do góry