Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności

21.12.2018Aktualizacja listopad 2022

Esaliens TFI SA działa na polskim rynku kapitałowym od ponad 24 lat, początkowo jako Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Banku Handlowego SA. W latach od 2006 do 2017 r. firma funkcjonowała jako Legg Mason TFI SA, a od 2017 roku - pod marką Esaliens.

Analizując ten okres, z radością i satysfakcją obserwujemy, że wartości, które leżały u podstaw naszej działalności, przynoszą oczekiwane efekty. Te wartości to ściśle sprofilowane kompetencje, zasada rzetelności, odpowiedzialności i zaufania.

To dzięki nim cieszymy się dzisiaj cennymi osiągnięciami:

2,6  - mld zł zarządzanych aktywów w funduszach inwestycyjnych i portfelach asset management
140
 - tysięczną liczbą klientów
9,44 - ogromnym udziałem w rynku prywatnych emerytur jako jeden z największych w Polsce niepaństwowych dostawców Pracowniczych Programów Emerytalnych z funduszem inwestycyjnym*
W ostatnich latach aktywnie uczestniczyliśmy we wdrażaniu w Polsce nowego produktu, jakim były Pracownicze Palny Kapitałowe. Z sukcesem prowadzimy programy emerytalne dla ponad 2 150 firm, stale nawiązujemy współpracę i podpisujemy umowy z kolejnymi zakładami pracy.

Nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego, gdyby nie zrównoważony, indywidualny sposób prowadzenia biznesu, daleki od chwilowej mody, której niekiedy wielu uczestników rynku ulega.

Mając świadomość, jak ważną rolę odgrywają ludzie reprezentujący firmę, umieliśmy dobrać odpowiednią kadrę, ceniącą etos pracy, co skutkuje ogromnym zaufaniem klientów korporacyjnych i indywidualnych. Dzięki temu silne, merytoryczne zespoły wsparcia dla klientów Esaliens tworzą wysokiej klasy specjaliści.

W zarządzaniu aktywami, w każdej podejmowanej przez nas decyzji kierujemy się potencjalnym jej wpływem na naszych uczestników, bowiem wiemy, że lojalność i oddanie mają ogromne znaczenie w długoterminowej współpracy.

Bardzo dziękujemy Państwu - naszym Klientom i Partnerom Biznesowym za okazane zaufanie!

Zespół Esaliens

24 lata doświadczenia Esaliens TFI

Dane liczbowe - stan na 31.10.2022 r.

Suma aktywów funduszy inwestycyjnych i zarządzanych portfeli.

* Źródło: Komisja Nadzoru Finansowego - Raport „Pracownicze Programy Emerytalne w 2020 roku”, opublikowany 01.08.2022 r. Przedstawiony udział rynkowy dotyczy PPE w formie umów z funduszami inwestycyjnymi.


Wszelkie dane zamieszczone w serwisie internetowym ESALIENS TFI S.A. mają charakter informacyjny oraz reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeksu Cywilnego, jak również nie stanowią usługi doradztwa finansowego ani prawnego. Spółka ESALIENS TFI S.A. dołożyła należytych starań, aby zamieszczone informacje były rzetelne i oparte na kompetentnych źródłach, jednak nie mogą zagwarantować ich poprawności, zupełności i aktualności. W każdym czasie treść i wygląd serwisu mogą zostać zmienione bez uprzedzenia.

do góry