Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności

21.12.201820 lat esaliens
07.01.2020

Esaliens TFI SA działa na polskim rynku kapitałowym od ponad 20 lat, początkowo jako Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Banku Handlowego SA. W latach od 2006 do 2017 r. firma funkcjonowała jako Legg Mason TFI SA, a od 2017 roku - pod marką Esaliens.

Analizując ten okres, z radością i satysfakcją obserwujemy, że wartości, które leżały u podstaw naszej działalności, przynoszą oczekiwane efekty. Te wartości to ściśle sprofilowane kompetencje, zasada rzetelności, odpowiedzialności i zaufania.

To dzięki nim cieszymy się dzisiaj cennymi osiągnięciami:

4,2 mld
 - zarządzanych aktywów
100
 - tysięczną liczbą klientów
16% - ogromnym udziałem w rynku prywatnych emerytur jako największy w Polsce niepaństwowy dostawca
  Pracowniczych Programów Emerytalnych z funduszem inwestycyjnym*

Obecnie aktywnie uczestniczymy we wdrażaniu w Polsce nowego produktu, jakim są Pracownicze Palny Kapitałowe. Już z sukcesem prowadzimy PPK dla ponad 100 firm z grupy największych przedsiębiorstw w Polsce, stale nawiązujemy współpracę i podpisujemy umowy z kolejnymi zakładami pracy.

Warto podkreślić, że część emerytalna aktywów** zarządzanych przez Esaliens Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA wzrosła w ciągu ostatniego roku aż o +20%, osiągając poziom 2,7 mld zł!

Nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego, gdyby nie zrównoważony, indywidualny sposób prowadzenia biznesu, daleki od chwilowej mody, której niekiedy wielu uczestników rynku ulega.

Nasz zespół jest wyjątkowo stabilny. Mając świadomość, jak ważną rolę odgrywają ludzie reprezentujący firmę, umieliśmy dobrać odpowiednią kadrę, ceniącą etos pracy, co skutkuje ogromnym zaufaniem klientów korporacyjnych i indywidualnych. Dzięki temu silne, merytoryczne zespoły wsparcia dla klientów Esaliens tworzą wysokiej klasy specjaliści.

W zarządzaniu aktywami, w każdej podejmowanej przez nas decyzji kierujemy się potencjalnym jej wpływem na naszych uczestników, bowiem wiemy, że lojalność i oddanie mają ogromne znaczenie w długoterminowej współpracy.

Bardzo dziękujemy Państwu - naszym Klientom i Partnerom Biznesowym za okazane zaufanie!

Zespół Esaliens

 

ESALIENS 20 lat w polsce

Dane liczbowe - stan na 31.01.2020 r.

Suma aktywów funduszy inwestycyjnych i zarządzanych portfeli.

* Źródło: Komisja Nadzoru Finansowego - Raport „Pracownicze Programy Emerytalne w 2018 roku”, zaktualizowany 07.08.2019 r. Przedstawiony udział rynkowy dotyczy PPE w formie umów z funduszami inwestycyjnymi.

** Zmiana wartości sumy aktywów w ramach PPE, PPO, IKE, IKZE i asset management w terminie 31.12.2018-30.11.2019.
Wszelkie dane zamieszczone w serwisie internetowym ESALIENS TFI S.A. mają charakter informacyjny oraz reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeksu Cywilnego, jak również nie stanowią usługi doradztwa finansowego ani prawnego. Spółka ESALIENS TFI S.A. dołożyła należytych starań, aby zamieszczone informacje były rzetelne i oparte na kompetentnych źródłach, jednak nie mogą zagwarantować ich poprawności, zupełności i aktualności. W każdym czasie treść i wygląd serwisu mogą zostać zmienione bez uprzedzenia.

do góry