Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności ROZPOCZĘCIE STRATEGICZNEGO PARTNERSTWA Esaliens TFI i Grupy FRanklin Templeton

ROZPOCZĘCIE STRATEGICZNEGO PARTNERSTWA Esaliens TFI i Grupy FRanklin Templeton

01.09.2022Warszawa, 01.09.2022

Esaliens TFI S.A., polska spółka zarządzająca funduszami i portfelami papierów wartościowych na zlecenie, oraz Franklin Templeton, globalna organizacja finansowa świadcząca wysokiej jakości usługi związane z zarządzaniem aktywami dla klientów instytucjonalnych i indywidualnych, podpisały umowę o strategicznej współpracy w obszarze rozwiązań inwestycyjnych i produktów oszczędnościowych dla szerokich grup klientów. Głównym celem porozumienia jest szerokie współdziałanie przy wykorzystaniu doświadczenia i dotychczasowego dorobku obu spółek w zakresie oferowania klientom nowoczesnych, dostosowanych do najbardziej aktualnych potrzeb i zmieniających się warunków rynkowych produktów inwestycyjnych oraz uzyskanie efektu synergii w prowadzonej działalności.

Dzięki nawiązaniu silnej relacji biznesowej, strategiczne partnerstwo pozwoli na wzmocnienie obu asset managerów w efektywnych działaniach promujących produkty obu partnerów i ich ekspansję na nowych rynkach, wzajemny udział w realizowanych projektach, a w konsekwencji, w dążeniu do kreowania długofalowych korzyści na rzecz klientów.

Z Templeton Asset Management (Poland) TFI S.A. współpracujemy już od kilku lat w obszarze palety produktowej typu master feeder, której część powstała na bazie funduszy Franklin Templeton Investment Funds, a wcześniej Legg Mason. Decyzja o wzmocnieniu tych relacji i nawiązaniu współpracy strategicznej to naturalna konsekwencja prowadzonej przez nas i rozwijanej z sukcesami działalności. Jestem przekonany, że na partnerskiej synergii oraz wspólnym zaangażowaniu skorzystają nasi obecni i przyszli klienci, uzyskując dostęp do ciekawych, często unikalnych rozwiązań i produktów inwestycyjnych podkreśla Piotr Rzeźniczak, Członek Zarządu Esaliens TFI S.A.

W naszej działalności zawsze staramy się na pierwszym miejscu myśleć o potrzebach naszych klientów i zapewniać im dostęp do szerokiej wiedzy na temat różnych klas aktywów, stylów inwestycyjnych i regionów geograficznych. Współpraca z Esaliens to ważny punkt w naszej działalności w Polsce. Bardzo cenimy sobie naszych partnerów, zwłaszcza z tak dużym doświadczeniem w zarządzaniu oszczędnościami i produktami emerytalnymi. Cieszę się, że dzięki globalnemu doświadczeniu Franklin Templeton, międzynarodowej infrastrukturze, zasobom w postaci badań i analiz możemy również wspierać klientów Esaliens w realizacji ich celów finansowych – komentuje Kamil Mikołajczak, Dyrektor Zarządzający z Templeton Asset Management (Poland) TFI S.A.

Esaliens zarządza 28 funduszami i subfunduszami inwestycyjnymi, oferując polskim inwestorom rozwiązania oparte na inwestycjach w różnorodne klasy aktywów na krajowych i międzynarodowych rynkach. Esaliens jest prekursorem prywatnego oszczędzania na cele emerytalne i jednym z liderów tego rynku, specjalizuje się również w obszarze funduszy tematycznych i inwestycji w megatrendy. Towarzystwo jest obecne na polskim rynku od 1998 roku, początkowo działając jako TFI Banku Handlowego, a następnie od 2006 do 2017 r. jako Legg Mason TFI. Więcej informacji: https://www.esaliens.pl

Franklin Templeton jest globalną organizacją zarządzającą inwestycjami, która towarzyszy polskim inwestorom już od ponad 20 lat. Doświadczenie spółki w ocenie polskiego rynku, jego perspektyw i oczekiwań inwestorów sięga 1997 roku, gdy powstało pierwsze biuro analityczne Franklin Templeton w Polsce. Od 2005 roku Franklin Templeton wspiera inwestorów w Polsce w efektywnym zarządzaniu kapitałem, zapewniając im możliwość́ realizacji unikalnych strategii w oparciu o fundusze inwestycyjne (tzw. fundusze luksemburskie). Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://www.franklintempleton.pl/Wszelkie dane zamieszczone w serwisie internetowym ESALIENS TFI S.A. mają charakter informacyjny oraz reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeksu Cywilnego, jak również nie stanowią usługi doradztwa finansowego ani prawnego. Spółka ESALIENS TFI S.A. dołożyła należytych starań, aby zamieszczone informacje były rzetelne i oparte na kompetentnych źródłach, jednak nie mogą zagwarantować ich poprawności, zupełności i aktualności. W każdym czasie treść i wygląd serwisu mogą zostać zmienione bez uprzedzenia.

do góry