Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

Jaka ulga w PIT?

Według greckiego matematyka Pitagorasa, liczba jest istotą wszystkich rzeczy. Idąc za tą myślą, Esaliens udostępnia Państwu na swojej stronie www możliwość korzystania z licznych kalkulatorów.

Można w nich ustawiać swoje indywidualne parametry i sprawdzać, o ile zmienia się wynik oszczędzania lub wartość potrzebnych wpłat, jeśli modyfikujemy np. okres oszczędzania, poziom składek albo docelową kwotę, której byśmy oczekiwali na koniec oszczędzania. Bardzo przydatny jest też kalkulator IKZE, który służy do oszacowania ulgi podatkowej przy przykładowych wpłatach na IKZE. Po ustawieniu kolejnych zmiennych kalkulator wylicza sumę ulg podatkowych w całym okresie oszczędzania oraz wielkość budowanego kapitału.

A kto nie ma możliwości lub czasu, aby ustawiać swoje parametry, może sprawdzić potencjalne ulgi, przy określonej wpłacie i progu podatkowym, na poniższej tabeli.

tabela-ikze

Jeśli uważasz, że te ulgi są interesujące, warto pogłębić swoją wiedzę o zaletach Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego i zacząć jak najszybciej inwestować na swoją przyszłość.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O IKZE I KLIKNIJ TUTAJ

WAŻNA INFORMACJA
Szacowana ulga podatkowa przy wpłacie danej kwoty dla progu podatkowe- go 12, 19 lub 32%. Wyliczenia własne ESALIENS TFI SA - w celu uzyskania szczegółowych informacji i dokładnych wyliczeń korzyści podatkowych prosimy o kontakt z kwalifikowanym doradcą podatkowym. Opodatkowanie zależy od indywidualnej sytuacji podatnika i może ulec zmianie w przyszłości.

do góry