Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna ppk-pytania-i-odpowiedzi WYPŁATY

WYPŁATY

Kiedy pracownik może wypłacić gromadzone środki?

W dowolnym momencie. W zależności od okoliczności wycofanie środków gromadzonych w PPK zostanie potraktowane jako wypłata, wypłata transferowa lub zwrot. Dyspozycja wycofania środków może być złożona w serwisie Esaliens24, korespondencyjnie lub w siedzibie Esaliens TFI SA.

Czy pracodawca zostanie poinformowany o tym, że pracownik złożył wniosek o wypłatę środków po ukończeniu 60. roku życia?

Tak. Instytucja finansowa jest zobowiązana do niezwłocznego poinformowania pracodawcy o złożeniu takiej dyspozycji przez pracownika. Po otrzymaniu informacji o wypłacie środków, pracodawca wstrzymuje obliczanie, pobieranie i dokonywanie wpłat do instytucji finansowej.

Czy pracownik, który dokonał zwrotu środków, nadal pozostaje uczestnikiem PPK?

Tak. Pracodawca nadal nalicza i przekazuje wpłaty na rachunek pracownika w wybranej instytucji finansowej. Złożenie deklaracji rezygnacji przez uczestnika nie ma wpływu na uczestnictwo w Planie, tylko na wpłaty.

do góry