Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu Użytkownik zgadza się na ich zapis lub wykorzystanie. Treść polityki dotyczącej korzystania z plików cookies

jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Aktualności

Aktualności

Aplikacja Esaliens24 mobile

26.05.2020

Już od 26 czerwca zarządzaj swoimi oszczędnościami i inwestycjami przez bezpłatną aplikację na urządzeniach mobilnych.

Czytaj więcej

5 kroków do tego, aby stać się EMERY-TURYSTĄ?

24.10.2017

W wakacje Esaliens Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA przeprowadziło konkurs dla swoich klientów. Aby wziąć w nim udział należało m.in. odpowiedzieć na pytanie „Jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość po tym, jak skończysz pracę zawodową?” Otrzymaliśmy wiele odpowiedzi, z których nasuwa się konkretny wniosek. Ponad 90% uczestników chce realizować swoje marzenia o podróżowaniu lub przeprowadzić się do innego, atrakcyjnego geograficznie kraju. Niemniej na emeryturze finanse mogą na to nie pozwolić. Jak zatem mieć możliwość realizacji swoich marzeń po zakończeniu pracy zawodowej?

Czytaj więcej

Nowy subfundusz Esaliens TFI w kontrze do podwyżek stóp procentowych

21.07.2017Informacja Prasowa

Rychłe podwyżki stóp procentowych mogą skutkować obniżeniem rentowności wielu inwestycji na rynkach kapitałowych. Esaliens TFI SA (dawniej Legg Mason TFI SA) przygotował rozwiązanie, które z założenia ma skutecznie wpisywać się w trend niwelowania skutków rosnących stóp procentowych – Esaliens Makrostrategii Papierów Dłużnych. To już ósmy subfundusz w ramach Esaliens Parasol Zagraniczny SFIO, funduszu parasolowego rozwijanego przez Esaliens TFI SA od października 2015 r.

Czytaj więcej

Legg Mason TFI SA zmienia nazwę na ESALIENS TFI SA

13.06.2017Informacja Prasowa

Od 13 czerwca br. Legg Mason Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna staje się ESALIENS Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych Spółką Akcyjną. Zmianie ulegną również nazwy wszystkich funduszy inwestycyjnych, a także subfunduszy zarządzanych przez Towarzystwo. Zmiana nie wpływa na zasady obsługi klientów i kształt oferty produktowej Towarzystwa. Fundusze z zagranicznej oferty Legg Mason, Inc. będą nadal obecne w ESALIENS na dotychczasowych zasadach.

Czytaj więcej

O emeryturze warto pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem

19.04.2017

Według szacunków Głównego Urzędu Statystycznego w 2050 roku liczba emerytów wzrośnie do prawie 12,5 mln osób. Przy zmniejszającej się liczbie osób w wieku produkcyjnym mogłoby się wydawać, że emerytura Polaków nie rysuje się w jasnych barwach. Jak się jednak okazuje, rozwiązania ewentualnego problemu z wysokością świadczeń przyszli emeryci mogą szukać w III filarze systemu emerytalnego.

Czytaj więcej

IKZE w ofensywie

19.04.2017Informacja Prasowa

Miniony rok był kolejnym rekordowym okresem dla Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego. Wartość aktywów w stosunku do poprzedniego roku wzrosła o 73% i po raz pierwszy przekroczyła kwotę miliarda złotych. W głównej mierze pokonanie tej magicznej bariery umożliwiły nowe wpłaty, które w 2016 roku opiewały na łączną kwotę ponad pół miliarda złotych. Po raz kolejny IKZE udowodniło, że jako alternatywny sposób oszczędzania na emeryturę zdobywa coraz szersze grono odbiorców.

Czytaj więcej

Obsługa Klienta Legg Mason w dn. 14 kwietnia 2017 r.

12.04.2017

Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta Legg Mason w dn. 14.04.2017 r.

Czytaj więcej

do góry